Върху 7 дка двор се е ширнала зимната резиденция на транспортния милионер от с. Мъдрево
Кьорфишек излязоха приказките на дерибеите и придворните им драскачи, че след изгонването си от летния сарай на “Росенец”, Ахмед Доган бил тръгнал “сред народа”. Вместо да обиколи с луксозните си лимузини сиромашките къщурки на избирателите от Ардино, Джебел, Кубрат, Омуртаг или Исперих, “почетния” е избрал да си гледа рахата в нов, не по-малко луксозен имот в Пампорово, видя наш репортер.
Прогимназията се е ширнала върху седем декара български гори и ливади, присвоени от баш дерибея Рамадан Аталай и сина му Ревин, установи наша проверка.
Резиденцията е обградена от вековни борови гори, изградена е в класически стил, наподобяващ старите български къщи. Всъщност говорим за комплекс от минимум три отделни постройки. Главната къща, където най-вероятно се е скрил Ахмед Доган, е реплика на алпийските хижи в Австрия и Швейцария, с характерната триъгълна форма и внушителните четири етажа. Разпределението вътре е с минимум 8 стаи, без да броим просторната заседателна зала на партера и елегантната приемна, където агата да води заседанията на нелегитимното си ръководство. На първия етаж е разположена гостна с размерите на средно голям ресторант в 5-звезден хотел, а на чардаците са оформени кътове за хапване и пийване на теферич, изцяло в битов стил с тъкани покривки и черги.
Вдясно от основната къща се е сгушила дискретна лятна кухня, в която без проблем може да се настани тричленно семейство, но дерибеите я ползват само за персонала.
Току срещу новите покои на Доган е разположен не по-малко масивен Г-образен втори комплекс на два етажа, с минимум 50 и кусур стаи, обособени в отделни апартаменти. Там, естествено, има частен спа комплекс със сауни, парни бани, средно голям басейн и всички салтанати за да се глезят Рамадан бей, синчето му и целия им дерибейски кръжец.
Излишно е да казваме, че за дограмата и останалите орнаменти от масивно дърво, с които е богато украсен дворецът, със сигурност са изсечени десетки декари дървета. Нищо чудно, че този район в последно време става жертва на пожари и наводнения, предизвикани от бруталното обезлесяване на района.
Каменните стълбища на двореца респектират със своята монолитност и водят към гъста и старателно окосена морава, а бегъл поглед отвътре показва обзавеждане, достойно за султан. Резиденцията разполага още с просторни помещения, отделения за гости, обградени от френски прозорци, кухня и битов сектор с размерите на тристаен апартамент, без да броим баните и тоалетните, издържани в последния писък на интериорния дизайн.
Целият този разкош, непосилен за редовите депесари, впрегнати да дежурят пред вече бившата обител на Доган в Бояна, освен от вековна растителност, е скрит зад високи каменни дувари. Така и птиче не може да прехвръкне и да се наслади на разхищението на народна пара̀, открадната от целия български народ.
Тъй като за отцепниците в ДПС законите съществуват, за да бъдат газени, Доган отново се намира в имот със съмнителна собственост, водещ се на фирма. Нещо повече – дворецът на Аталай в Пампорово е изграден върху скандален терен. Земите са откраднати от горския фонд в Смолян чрез безочлива схема за изключването им, а фирмата на сина на Аталай – Ревин, сменя предназначението на земята срещу 3,96 лева за кв. метър!!! Оказва се, че собственик на компанията, притежаваща новото скривалище на Доган, е регистрираният в САЩ „АИАТ Интернешънъл холдингс“. Процедурата по заменката е започнала през 2007 година и е завършена през 2008 година, в последните дни от управлението на тройната коалиция, когато хората на “почетния” държаха Министерството на земеделието.
Зимният дворец на Аталай е в списъка с 55-те сделки за мистериозно изключване на земите от горския фонд, които бяха част от сигнал на бившия земеделския министър Мирослав Найденов до Главна прокуратура. Дали държавното обвинение не е могло на време да събере доказателства за престъплението или хората на Доган с кални ботуши пак са погазили закона, упражнявайки политически натиск върху съдебната система, остава мистерия.
Източник: crimesbg.com