Бездомник откри чувал с части от човешко тяло до кофа за боклук в Пловдив (снимки)

Улица "Георги Данчов" в жк "Тракия" бе отцепена от криминалистите

https://a-specto.bg/bulgaria/bezdomnik-otkri-chuval-s-chasti-ot-choveshko-tyalo-do-kofa-za-bokluk-v-plovdiv-snimki A-specto.bg

Пловдивската полиция разследва тежък случай след откриването на части от човешко тяло в жилищен район „Тракия“. Зловещата находка е била забелязана от бездомник в близост до контейнер за отпадъци между блокове 27 и 28.

Сигналът е подаден на телефон 112 около 13:30 часа. Районът около улица „Георги Данчов“ е бил незабавно отцепен, а на място са изпратени екипи на Пето районно управление, „Криминална полиция“, разследващи полицаи и специалисти от базовата научно-техническа лаборатория.

На местопроизшествието са пристигнали и ръководители на полицията в Пловдив, сред които началникът на Пето РУ Николай Кирков и директорът на Областната дирекция на МВР Васил Костадинов. Там е бил и кметът на район „Тракия“ Георги Гатев.

Мястото е запазено, извършен е оглед и е образувано досъдебно производство. Разследващите работят по изясняване на всички факти и обстоятелства около случая. По първоначална информация в черен найлонов чувал са били открити отрязани мъжки крайници.

Към момента разследването е в много ранен етап. Очаква се повече яснота да има след приключването на съдебномедицинските експертизи, които трябва да установят подробности за самоличността на жертвата и причините за смъртта.

Случаят напомня и за друга тежка находка от февруари, когато тяло на новородено бебе беше открито в найлонов плик до контейнер за отпадъци край детска площадка в столичния квартал „Дружба-1“.

Източник: dir.bg