Ексклузивно! Балабанов: Днешните протести са режисирани от същите политици, които преди хвърлиха държавата в безредие! (ВИДЕО)

https://a-specto.bg/politika/ekskluzivno-balabanov-dneshnite-protesti-sa-rezhisirani-ot-sashtite-politici-koito-predi-hvarliha-darzhavata-v-bezredie-video A-specto.bg

 

Зам.-председателят на "Има такъв народ" (ИТН) Станислав Балабанов заяви в парламента, че вижда ясна разлика между сегашните протести и тези от 2020 г. По думите му демонстрациите днес били организирани от политически фигури, които в миналото сами са внесли хаос в държавата и сега се опитват да използват общественото недоволство, за да прикрият „истинското си лице“.

Балабанов посочи поименно Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов като „новите бащи на хаоса“, които според него рискуват страната да навлезе неподготвена в еврозоната. Според него именно опозиционни лидери са избрали конфронтацията, а гражданите – промяната. „След като искаха хаос – получават хаос“, заяви той и подчерта, че ИТН, заедно с коалиционните си партньори, са взели „правилното решение“ в отговор на обществените нагласи.

Той напомни, че преди година очакванията на хората са били да има редовно правителство. По думите му ИТН е могла да тласне страната към незабавни избори, но вместо това е предпочела компромис заради желанието за стабилност. Балабанов отчете като „исторически успех“ постигнатото през последните 11 месеца – напредъка към еврозоната, присъединяването към Шенген и твърдата позиция на България спрямо Република Северна Македония.

В същото време председателят на парламентарната група на ИТН Тошко Йорданов заяви, че партията не се е вкопчила във властта. Той подчерта, че оттук нататък отговорността за финансовата стабилност, липсата на приет бюджет, възможните ценови промени след 1 януари и социалните политики пада върху политическите сили, които според него са провокирали настоящата криза.

Йорданов допълни, че с разпадането на управлението никоя от трите досегашни управляващи партии не носи отговорност за предстоящите решения. Според него „съзнателно предизвиканият хаос“ ще се отрази на всички равнища – от приемането на еврото до бюджета за 2026 г.

Цялото изявление на ИТН, гледайте в репортажа на журналиста Анелия Дулева и оператора Симеон Крушков, ексклузивно за “Свободно слово”.

Източник: svobodnoslovo.eu

Сподели