Новини от Бълария
Категория Спорт

Спорт

За първи път България участва в Световна купа на най-добрите ветроходни нации в света –…

Отбор от български ветроходци представи страната ни впечатляващо в квалификациите за SSL Gold Cup 2022, които се проведоха от 9 до 12 юни на езерото Нюшател в Швейцария. Организатор на състезанието, в което участват 56 нации, е "Star

България завърши на второ място в общото класиране на Световното първенство по киокушин

Състезатели от националния отбор на Българската карате киокушин федерация спечелиха 3 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала от Световното първенство на IFK, което се проведе на 4 и 5 юни във Валенсия, Испания. Това класира България като

За първи път България е домакин на международно състезание по стрелба с лък

За първи път България е домакин на международно състезание по стрелба с лък. Първенството "European Grand Prix 2022" се провежда днес, 7 май, в Пловдив. То е организирано от Българската федерация по стрелба с лък (БФСЛ) и СК „Титан“ –

Златен медал за Петър Стойчев от състезанието в Северния ледовит океан

Легендарният български плувец Петър Стойчев спечели състезанието от календара на Световната федерация по плуване в ледени води. То се проведе в Северния ледовит океан край остров Свалбард (Норвегия). С тази победа българинът добави още

ФИФА обяви промяна в графика на Световното първенство, Катар и Еквадор няма да играят в първия мач

ФИФА публикува пълния график за Световното първенство по футбол през 2022 г. в Катар. В откриващия мач на турнира националният отбор на Сенегал ще се срещне с националния отбор на Холандия. Това стана ясно след бляскавото финално теглене

БНТ и sportal.bg с обща онлайн платформа за Катар 2022

Българската национална телевизия и sportal.bg подготвят съвместна онлайн платформа за световното първенство по футбол Катар 2022. 22-рото издание на най-големия футболен форум ще се проведе от 21 ноември до 18 декември, а дигиталните

Меси спечели Златната топка за седми път и счупи собствения си рекорд

Церемонията по връчване на най-престижната индивидуална награда във футбола се проведе на 29 ноември в Париж. Лионел Меси спечели Златната топка за седми път и актуализира собствения си рекорд. Златната топка се присъжда от списание

Кубрат Пулев нокаутира Франк Мир в първия рунд

Кубрат Пулев нокаутира Франк Мир в т. нар. "Триадна битка" ( Triad Combat) на галавечер в Тексас. Българският професионален боксьор спечели още в първия рунд в този нов формат, комбиниращ елементи от бокс и т. нар. свободен бой. Кобрата

Кирил Петков: Всяко българско дете трябва да може да спортува

"Всяко българско дете трябва да има достъп до спорт. Ако не направим това - нищо не сме направили" - заяви лидерът на партия "Продължаваме промяната" Кирил Петков по време на обсъждания за бъдещите политики, свързани със спорта.