Ексклузивно! Борислав Гуцанов: Фактът, че „БСП-Обединена левица“ е във властта ни дава нови възможности, но крие и своите рискове

https://a-specto.bg/politika/ekskluzivno-borislav-gucanov-faktat-che-bsp-obedinena-levica-e-vav-vlastta-ni-dava-novi-vazmozhnosti-no-krie-i-svoite-riskove A-specto.bg

Фактът, че БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА е във властта ни дава нови възможности, но крие и своите рискове, заяви организационният секретар на БСП и министър на труда и социалната политика Борислав Гуцанов пред делегатите на заседанието на 51-вия Конгрес на БСП. 

Трябва да се много внимателни, особено тези, които сме министри в този Министерски съвет, защото разочарованието е проекция на очакването, а хората имат огромни очаквания от нас в това сложно управление, в което се намираме, посочи той. На първо място актуалната тема е темата за бюджета, отбеляза Гуцанов. Според него трябва да се постараят да правят бюджети с поне десет години напред, за да се знае кои сектори и кои региони ще се развиват и да дадат отпор на демографската криза. 

В същото време не трябва да допускаме в това сложно управление да се засягат социални права на хората, заяви Борислав Гуцанов. Той посочи, че виждането на настоящото Изпълнително бюро и Национален съвет на БСП е да не се пипа т. нар. швейцарско правило за индексация на пенсиите. 

Гуцанов отбеляза също, че енергетиката е болна тема. Според него сега е моментът да защитят националния интерес и да не допуснат продажбата на реакторите за АЕЦ "Белене".

Той посочи, че България има своето място в Брюксел, в Европа, но също трябва да поддържа диалога и с Пекин, и с Москва. 

Според Гуцанов модерната лява политика задължава БСП да "защитаваме хората от съвременните бичове на инфлацията, печалбарството на гърба на обикновените хора, на нормалния бизнес и икономика, невъзможност на всеки едни човек да започне отначало и да стъпи на краката си заради липсата на закон за личния фалит". 

Можем и ще направим следващата стъпка, която е изключително важна за младите семейства, която да бъде под формата на дългосрочни безлихвени заеми за покупка на първо жилище и кола, да го наречем „покрив и четири колела“, по начина, по който беше направено в Унгария, и да осигурим работни места и силна икономика, каза Гуцанов. Трябва да преформатираме и данъчната ни система за по-голяма справедливост, смята той.

1 Коментара
Bobgenqwertnick
преди 3 дни

Greetings! Protect your business or personal data with the help of professional hackers. We offer ethical hacking services that include vulnerability assessments, penetration testing, and data recovery. Our platform guarantees encrypted messaging, anonymous handling, and secure payment options. Get advanced digital solutions designed to meet your unique security requirements. Fast, efficient, and discreet service is our standard. https://hackerslist.com/search-task/ Thank you for choosing HackersList!

Откажи